Aktualności

10 kwietnia 2017 roku uczestniczyliśmy w Poranku Seniora, który odbył sie w Klubie Dąbrowa w Łodzi. Graliśmy w bingo, opowiadaliśmy sobie dowcipy przy ciasteczku i herbacie oraz wzięliśmy udział w konkursie karaoke.

09 kwietnia 2017 roku odbyły się zajęcia sportowe na świeżym powietrzu. Wspólnie po rozgrzewce, zagraliśmy w Unihokeja, trenując przy tym do zbliżających się olimpiad sportowych. Gra była emocjonująca i zacięta! Zakończyła się remisem.

29 marca 2017 roku odbył się u Nas Świąteczny poczęstunek. Żurek, kiełbaska, jajeczko, zawitały na nasze stoły. Każdy składał sobie życzenia oraz opowiadał o tradycjach związanych z Wielkanocą.

27 marca 2018 roku odbyły się warsztaty informatyczne. Mieszkańcy rozwiązywali wspólnie zagadki informatyczne i zadania dotyczące obsługi stron internetowych oraz pakietów Office. Po tych zajęciach wyłoniło się kilka bardzo uzdolnionych informatyków. Gratulujemy!

26 marca 2018 roku trwają przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy. Powstaje piękna dekoracja oraz piękne świąteczne kolorowanki.

23 marca 2018 roku zorganizowany został kolejny turniej Tenisa Stołowego. Jest to też doskonała okazja do tego by trenować przed wielkim wydarzeniem czyli kwietniowym Turniejem Tenisa Stołowego w hali MOSiR w Łodzi.

22 marca 2018 roku wybraliśmy się na wspaniałą wycieczkę. Droga do Jerozolimy to godzinne, plenerowe, interaktywne widowisko wielkanocne przedstawiające najważniejsze wydarzenia poprzedzające śmierć Jezusa Chrystusa. Rozgrywa się w pięknej scenerii ruin Zamku Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu. Było fantastycznie!

21 marca 2018 roku na zaproszenie DPS przy ulicy Przyrodniczej, Nasi mieszkańcy wzięli udział w zabawie kulinarnej pt.”Mniam Mniam”. Każda z zaproszonych placówek miła za zadanie przygotować potrawę wielkanocną.Nam udało się przygotować przepyszne jajeczka w skorupkach. Niestety nie udało zająć się pierwszego miejsca, ale pomimo tego zabawa była wspaniała.

20 marca 2018 roku w fili numer 76 Biblioteki Miejskiej przy ulicy Lenartowicza, odbyła się XX Wiosna Artystyczna. Imprezę uświetnił występ zespołu „Na Piątkę” składający się z uzdolnionych Mieszkańców naszego domu oraz uczniowie SP nr 38 i SPS nr 194. Po występach uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych przygotowanych przez instruktorów terapii zajęciowej 5 DPS.

10 marca 2018 roku zespół „Na Piątkę” reprezentujący nasz Dom, wystąpił w Urzędzie Miasta w Brzezinach. Zespół zaprezentował swój program artystyczny z okazji Dnia Kobiet. Publiczność dopisała, występ został nagrodzony ogromnymi brawami. Było rewelacyjnie!

08 marca 2018 roku odbyła się uroczystość związana z obchodami Dnia Kobiet. Przybyło do Nas mnóstwo gości, dawnych pracowników oraz obecny personel. Przygotowany został przepyszny poczęstunek oraz występy zespołu „Podgórna Band” i zespołu „Na Piątkę”! Jeszcze raz wszystkiego najlepszego Drogie Panie!

16 lutego 2018 roku w czasie zajęć informatycznych odbył się konkurs szybkiego pisania. Rywalizacja była zacięta, ale jednogłośnie każdy z uczestników spisał się na medal i w czasie 5 minut wykonał powierzone mu zadanie tekstowe.

14 lutego 2018 roku w Naszym domu odbyły się warsztaty walentynkowe. Wszyscy razem rozmawialiśmy na temat święta zakochanych, poznaliśmy jego pochodzenie, historie oraz zwyczaje. Wspólnie razem braliśmy udział w grach i zabawach walentynkowych. Stworzyliśmy również kontrakt prawdziwej miłości, który każdy z Nas podpisał, zobowiązując się tym samym go przestrzegać.

12 lutego 2018 roku w Centrum Kultury Młodych w Łodzi odbyły się warsztaty walentynkowe. Wspólnie wyrabialiśmy, wyciskaliśmy i piekliśmy ciastka. Również ozdabialiśmy je według własnego pomysłu. Było smacznie i zabawnie!

08 lutego 2018 roku na zaproszenie Domu Pomocy Społecznej w Rąbieniu, udaliśmy się na bal karnawałowy. W zabawie brało dużo ciekawie przebranych osób, a sama zabawa była fantastyczna, urozmaicona ciekawymi konkursami i smacznym poczęstunkiem.

29 stycznia 2018 roku zorganizowana została bardzo popularna gra towarzyska Kalambury. Zabawa świetnie nadaje się na wszystkie imprezy zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. W grze wzięło udział 6 drużyn, a każda liczyła co najmniej 5 osób. Gra polegała na odgadywaniu haseł przedstawianych za pomocą gestów lub rysunków przez jednego z członków drużyny. Było rewelacyjnie!

23 stycznia 2018 roku zorganizowany został Turniej Tenisa Stołowego. Były to bardzo interesujące, pełne emocji rozgrywki, przeprowadzone wśród Mieszkańców naszego domu. Nie były to jednak o tyle zawody sportowe, ale i trening przed Wielkim Turniejem, który odbędzie się już w kwietniu w hali sportowej MOSiR w Łodzi. Mistrzem i zwycięzcą dzisiejszych zmagań był niepokonany Jacek Suchocki. Gratulujemy!!

19 stycznia 2018 roku wraz z zaprzyjaźnionymi Domami Pomocy oraz Warsztatami Terapii Zajęciowej wzięliśmy udział w super zabawie karnawałowej, która miała miejsce w Centrum Kultury Młodych przy ulicy Lokatorskiej w Łodzi. Podczas zabawy były zorganizowane wspaniałe konkursy z nagrodami oraz przepyszny poczęstunek!

15 stycznia 2018 roku zorganizowany został przez zespół terapii zajęciowej, teleturniej Milionerzy. Zgłosiło się wielu chętnych i wielu z nich doszło do ostatniego pytania, zwyciężając. Przyjaciele jak i Publiczność dopisała i wraz z uczestnikami towarzyszyła w konkursie.

10 stycznia 2018 roku odbyły się zajęcia kulinarne. Wszyscy razem udaliśmy się na zakupy w celu zakupu potrzebnych nam składników spożywczych, następnie wszyscy przystąpiliśmy do działania. Naszym celem była przepyszna, chrupiąca pizza! Zajadając się po paru godzinach mieliśmy ogromną satysfakcję i wielką chęć na dokładkę!