Aktualności

08 marca 2018 roku odbyła się uroczystość związana z obchodami Dnia Kobiet. Przybyło do Nas mnóstwo gości, dawnych pracowników oraz obecny personel. Przygotowany został przepyszny poczęstunek oraz występy zespołu Podgórna Band i zespołu na piątkę! Jeszcze raz wszystkiego najlepszego Drogie Panie!

16 lutego 2018 roku w czasie zajęć informatycznych odbył się konkurs szybkiego pisania. Rywalizacja była zacięta, ale jednogłośnie każdy z uczestników spisał się na medal i w czasie 5 minut wykonał powierzone mu zadanie tekstowe.

14 lutego 2018 roku w Naszym domu odbyły się warsztaty walentynkowe. Wszyscy razem rozmawialiśmy na temat święta zakochanych, poznaliśmy jego pochodzenie, historie oraz zwyczaje. Wspólnie razem braliśmy udział w grach i zabawach walentynkowych. Stworzyliśmy również kontrakt prawdziwej miłości, który każdy z Nas podpisał, zobowiązując się tym samym go przestrzegać.

12 lutego 2018 roku w Centrum Kultury Młodych w Łodzi odbyły się warsztaty walentynkowe. Wspólnie wyrabialiśmy, wyciskaliśmy i piekliśmy ciastka. Również ozdabialiśmy je według własnego pomysłu. Było smacznie i zabawnie!

08 lutego 2018 roku na zaproszenie Domu Pomocy Społecznej w Rąbieniu, udaliśmy się na bal karnawałowy. W zabawie brało dużo ciekawie przebranych osób, a sama zabawa była fantastyczna, urozmaicona ciekawymi konkursami i smacznym poczęstunkiem.

29 stycznia 2018 roku zorganizowana została bardzo popularna gra towarzyska Kalambury. Zabawa świetnie nadaje się na wszystkie imprezy zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. W grze wzięło udział 6 drużyn, a każda liczyła co najmniej 5 osób. Gra polegała na odgadywaniu haseł przedstawianych za pomocą gestów lub rysunków przez jednego z członków drużyny. Było rewelacyjnie!

23 stycznia 2018 roku zorganizowany został Turniej Tenisa Stołowego. Były to bardzo interesujące, pełne emocji rozgrywki, przeprowadzone wśród Mieszkańców naszego domu. Nie były to jednak o tyle zawody sportowe, ale i trening przed Wielkim Turniejem, który odbędzie się już w kwietniu w hali sportowej MOSiR w Łodzi. Mistrzem i zwycięzcą dzisiejszych zmagań był niepokonany Jacek Suchocki. Gratulujemy!!

19 stycznia 2018 roku wraz z zaprzyjaźnionymi Domami Pomocy oraz Warsztatami Terapii Zajęciowej wzięliśmy udział w super zabawie karnawałowej, która miała miejsce w Centrum Kultury Młodych przy ulicy Lokatorskiej w Łodzi. Podczas zabawy były zorganizowane wspaniałe konkursy z nagrodami oraz przepyszny poczęstunek!

15 stycznia 2018 roku zorganizowany został przez zespół terapii zajęciowej, teleturniej Milionerzy. Zgłosiło się wielu chętnych i wielu z nich doszło do ostatniego pytania, zwyciężając. Przyjaciele jak i Publiczność dopisała i wraz z uczestnikami towarzyszyła w konkursie.

10 stycznia 2018 roku odbyły się zajęcia kulinarne. Wszyscy razem udaliśmy się na zakupy w celu zakupu potrzebnych nam składników spożywczych, następnie wszyscy przystąpiliśmy do działania. Naszym celem była przepyszna, chrupiąca pizza! Zajadając się po paru godzinach mieliśmy ogromną satysfakcję i wielką chęć na dokładkę!