2019

19 grudnia 2019 roku odbyły się u Nas jasełka. Zespół „Na Piątkę” oraz zespół Podgórna Band połączył siły i wspólnie przed Domownikami oraz Pracownikami Naszego Domu Pomocy wystąpili z pięknym jasełkowym przedstawieniem.

13 grudnia 2019 roku spotkało Nas kolejne uczestnictwo w kolędowaniu. Tym razem u Naszych Przyjaciół z DPS Złotnicza w Łodzi. Dziękujemy serdecznie za zaproszenie! Wesołych Świąt!

12 grudnia 2019 roku zostaliśmy zaproszeni na wspólne kolędowanie do naszych Przyjaciół z Rąbienia. Jak zwykle było magicznie i przepysznie. Dziękujemy za wspaniałe paczki i życzymy Wam jeszcze raz Wesołych Świąt!

 

29 listopada 2019 roku odbyła się u Nas zabawa Andrzejkowa. Było mnóstwo naszej ulubionej muzyki, fantastyczne konkursy i przepyszny poczęstunek!

28 listopada 2019 roku  udaliśmy się na uroczystą Galę finałową VIII Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych „fART”. Wręczono nagrody, także statuetki “Przyjaciel Wiatraka”. Zagrał zespół Małe TGD. Tegoroczny festiwal odbywał się pod hasłem „Bądź moim „Przyjacielem”. Prace konkursowe w 7 kategoriach.  My zdobyliśmy 2 miejsce na całą Polskę w kategorii Fotografia!

16 października 2019 roku wzięliśmy udział w IV Ponadregionalnym Festiwalu Piosenki Podwórkowej organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Częstochowie. Nasz zespół „Na Piątkę” zajął III miejsce za najlepszy strój i aranżację sceniczną z lat świetności muzyki podwórkowej! Gratulujemy!

16 października 2019 roku na zaproszenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Rożdżałach zostaliśmy zaproszeni na VII Przegląd Piosenki Różnej, który integruję osoby niepełnosprawne z osobami pełnosprawnymi. W tym roku nie mogliśmy wystąpić, ale solidarnie odwiedziliśmy miasto Sieradz i wzięliśmy udział w spotkaniu. Za rok będziemy na pewno na scenie i zaprezentujemy swój występ.

11 października 2019 roku zostaliśmy kolejny raz zaproszeni przez Dom Pomocy Społecznej przy ulicy Narutowicza w Łodzi na XIII Turniej Gier Stolikowych. Niestety w tym roku nie udało zająć się miejsca na podium, ale i tak dziękujemy bardzo za wspaniałą atmosferę oraz zabawę.

30 września 2019 roku zostaliśmy zaproszeni na uroczysta galę rozdania nagród w konkursie plastycznym organizowanym przez PFRON. Gala odbyła się w hotelu Ambasador w Łodzi. Miło Nam poinformować, że zdobyliśmy II miejsca na etapie wojewódzkim w kategoriach: rysunek i grafika, tkanina i aplikacja, fotografia. Wszystkim gratulujmy i życzymy dalszych sukcesów.

9 sierpnia 2019 roku nasza zgrana załoga wybrała się do lokalu na pizze! Pizza była przepyszna! Każdy zajadał się ze smakiem! Spróbowaliśmy każdego smaku i rodzaju pizzy! Mniam, Mniam!

8 sierpnia 2019 roku wzięliśmy udział w zawodach sportowych gry w bule. Zawody organizował Dom Pomocy społecznej przy ulicy Kosynierów Gdyńskich. Zajęliśmy 4 miejsce! Za rok poprawimy swój wynik!

12 lipca 2019 roku zostaliśmy zaproszeni na imprezę „Bądź Eko” do zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej z ulicy Rudzkiej. Mogliśmy dowiedzieć się wielu istotnych rzeczy dotyczących ekologii oraz wziąć udział w fajnych konkursach!

10 lipca 2019 roku zorganizowaliśmy u siebie wielkie Karaoke! Każdy mógł zaśpiewać swoją ulubioną piosenkę tak jak tylko potrafił. Zabawa była świetna i dostarczyła Nam dużo radości!

2 lipca 2019 roku kolejny raz pojechaliśmy do Edukacyjnej Zagrody Pszczelego Świata. Znów mogliśmy się dowiedzieć ciekawych informacji dotyczących Pszczółek i ich pożytecznej pracy. Mogliśmy skosztować przepysznych miodów z pasieki oraz odpocząć od zgiełku miasta w pięknych okolicach.

28 czerwca 2019 roku zostaliśmy zaproszeni przez Dom Pomocy Społecznej w Bramkach na wystrzałową imprezę Disco Polo! Podczas wizyty u Naszych Przyjaciół mogliśmy nie tylko uczestniczyć w dobrej zabawie, ale i skorzystać z innych ciekawych atrakcji jakimi były siłownia czy możliwość zagrania w kręgle na świeżym powietrzu. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok!

25 czerwca 2019 roku wybraliśmy się do Arboretum w Rogowie. To jeden z największych tego typu ogrodów w Polsce. Na jego obszarze mogliśmy podziwiać jedne z najbogatszych i najciekawszych kolekcji drzew i krzewów Europy Środkowo-Wschodniej. Całości dopełniają leśne powierzchnie doświadczalne z obcymi gatunkami drzew leśnych i alpinarium. Było fantastycznie!

17 czerwca 2019 roku wybraliśmy się do naszych przyjaciół z Domu Pomocy Społecznej w Żabiczkach. Zostaliśmy zaproszeni na imprezę, której motywem przewodnim była aktywność ruchowa. Wzięliśmy udział w ćwiczeniach ruchowych, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy dotyczących zdrowego trybu życia oraz bawiliśmy się przy wspaniałej muzyce!

11 czerwca 2019 roku na terenie naszego domu, odbył się wernisaż czyli wystawa naszych prac plastycznych. Każdy mógł podziwiać pracę jakie wykonywane są podczas zajęć terapii zajęciowej. Wiele osób nam gratulowało i nie mogło uwierzyć, że tak piękne prace powstają na zajęciach. Dziękujemy.

6 czerwca 2019 roku postanowiliśmy przenieść nasze ulubione zajęcia na świeże powietrze. W ten gorący dzień słuchaliśmy relaksacyjnej muzyki, czytaliśmy bajki, malowaliśmy pracę plastyczne oraz aktywnie spędzaliśmy czas na ćwiczeniach ruchowych. Zadbaliśmy również o odpoczynek więc można było śmiało poleżeć w cieniu na trawce, zajadając się truskawkami lub arbuzem.

4 czerwca 2019 roku zespół „Podgórna Band” wyruszył kolejny raz na występy artystyczne. Tym razem odwiedziliśmy Dom Pomocy Społecznej przy ulicy Spadkowej. Trwał tam magiczny festiwal, który odwiedziło wiele czarodziejów i magów, pokazując swoje czary i sztuczki.  My również zaprezentowaliśmy swój występ, który był pokazem iluzji, za który zdobyliśmy 1 miejsce. Serdecznie dziękujemy!

3 czerwca 2019 roku drużyna z Podgórnej została zaproszona na Turniej Unihokeja, który odbył się w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Kosynierów Gdyńskich w Łodzi. Daliśmy z siebie ile mogliśmy, niestety w tym roku nie udało się zająć miejsca na podium. Ostro bierzemy się do roboty i trenujemy by za rok widząc się z Wami zdobyć 1 miejsce!

31 maja 2019 roku sportowy team z Podgórnej wziął udział w majówce na sportowo, która odbyła się w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Rudzkiej w Łodzi. Jak zwykle spróbowaliśmy swoich sił w różnych konkurencjach sportowych. Mieliśmy również okazję uczestniczyć w zabawie z chustą animacyjną, która była fantastyczna!

30 maja 2019 roku zostaliśmy zaproszeni przez Naszych Przyjaciół z Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Spadkowej w Łodzi na fantastyczną imprezę kowbojską. Mogliśmy uczestniczyć w zawodach kowbojskich i nauczyć się strzelać z łuku, a także spróbować sił w jeździe konnej! Zdobyliśmy 2 miejsce za najlepszy strój kowbojski za co bardzo dziękujemy! Mamy nadzieję, że za rok znów się zobaczymy!

21 maja 2019 roku odbył się na terenie MOSiR przy ul. Małachowskiego 5/7/9 w Łodzi  XXI Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych. Zawody kolejny raz okazały się fantastyczną imprezą sportową. Odwiedziło nas wiele zawodników z zaprzyjaźnionych Domów Pomocy Społecznej oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej i nie tylko. Nad całością rozgrywek czuwał Janusz Chrobot za co bardzo dziękujemy! Organizatorem zawodów był 5 DPS w Łodzi, a partnerem MOSiR w Łodzi. Patronat honorowy nad Turniejem objął  Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Urząd Miasta Łodzi, a patronat medialny objęła TV TOYA. Gratulujemy wszystkim zdobytych miejsc oraz dziękujemy za udział!

16 maja 2019 roku w naszej pracowni komputerowej odbyły się zajęcia dotyczące tworzenia prezentacji multimedialnej. Każdy z uczestników poradził sobie i stworzył swoją pierwszą prezentacje multimedialną w życiu. Prezentacje te dotyczyły ulubionych gier komputerowych, zwierząt, świata muzyki oraz kosmosu.

12 maja 2019 roku zespół z naszego Domu Pomocy Społecznej „Na piątkę” odwiedził z występem Łódzkie Senioralia 2019.  Szósta edycja „Łódzkich Senioraliów” to cykl wydarzeń związanych z edukacją, zdrowiem, kulturą, aktywnością fizyczną oraz szeroko pojętym rozwojem osób starszych. Celem Łódzkich Senioraliów jest motywowanie seniorów do podejmowania aktywnego stylu życia, , wskazanie miejsc, w których osoby 60+ mogą się rozwijać, a także promocja działań i inicjatyw proseniorskich.

26 kwietnia 2019 roku zostaliśmy zaproszeni na XXII Turniej Pływacki w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Spadkowej. Nasi reprezentanci dali z siebie wszystko i udało Nam się zdobyć dwa 1 miejsca oraz dwa 2 miejsca! Gratulujemy wszystkim! Już czekamy, aby za rok poprawić wynik.

25 kwietnia 2019 roku na terenie naszego domu, odbyła się gra Miejska. Trzy grupy pod przewodnictwem instruktora terapii musiało odnaleźć ukryte koperty z zagadkami i oczywiście na nie odpowiedzieć. Gra zespołowa okazała się strzałem w dziesiątkę i bardzo Nam się podobała.

10 kwietnia 2019 roku odbyły się zajęcia kulinarne. Wspólnie przygotowywaliśmy ciasto na naleśniki oraz obieraliśmy jabłka. Nasi wspaniali kucharze spisali się na medal, ołatki wszystkim bardzo smakowały!

09 kwietnia 2019 roku zespół Podgórna Band wystąpił w zaprzyjaźnionym Klubie Dąbrowa. Widzowie mogli zobaczyć występ pt. „Cuda na dworcu Mosty Małe”. Kolejny raz zespół został nagrodzony gromki brawami, a przedstawienie zostało pozytywnie odebrane przez publikę.

05 kwietnia 2019 roku rozpoczęły się końcowe prace nad wielkanocnymi stroikami świątecznymi. Wiele osób przyczyniło się do powstawania pięknych świątecznych upominków. Już nie długo Nasi przyjaciele mogą spodziewać się naszych odwiedzin, prezentu w postaci stroika i życzeń z okazji Świąt Wielkanocnych!

29 marca 2019 roku zespół Podgórna Band wystąpił tym razem dla Naszych mieszkańców i nie tylko!  Zaprezentował oczywiście swój najnowszy spektakl pt. „Cuda na dworcu Mosty Małe”, który okazał się bardzo dobrym i fajnym przedstawieniem, lubianym przez publikę.

22 marca 2019 roku nasz zespół Podgórna Band wystąpił w Bibliotece Miejskiej przy ulicy Lenartowicza w Łodzi na imprezie z okazji Wiosny Artystycznej. Zaprezentował swój najnowszy spektakl pt. „Cuda na dworcu Mosty Małe”. Wystąpiły również wspaniale uzdolnione dzieci z zaprzyjaźnionych placówek. Odbyły się warsztaty plastyczne, w których każdy mógł popisać się zdolnościami plastycznymi.

14 marca 2019 roku wystąpił dla Nas zespół „Na Piątkę” z programem artystycznym przygotowanym z okazji Dnia Kobiet.  Wszyscy razem wspaniale się bawiliśmy słuchając przygotowanych piosenek oraz oglądając skecze jakie przygotowała grupa.

11 marca 2019 roku wzięliśmy udział w warsztatach, które polegały na tworzeniu ozdób wielkanocnych z masy solnej. Każdy z Nas mógł stworzyć wielkanocne jajeczko czy tez wielkanocnego króliczka. Było mnóstwo zabawy przy dekorowaniu stworzonych ozdób, tak by każda z nich była inna.

08 marca 2019 roku odbył się u Nas Dzień Kobiet. Zaproszeni goście oraz personel 5 Domu Pomocy mógł podziwiać wspaniałe występy zespołu „Na Piątkę” oraz zjeść smaczny poczęstunek. Drogie Panie, jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

05 marca 2019 roku w zaprzyjaźnionym Klubie Dąbrowa odbyła się zabawa ostatkowa! Atmosferę umiliły występy Seniorów oraz fantastyczne przebrania i zorganizowane zabawy. Wspaniała muzyka podobała się każdemu i nikt nie chciał zejść z parkietu!

28 lutego 2019 roku zorganizowaliśmy z okazji Tłustego Czwartku zabawę taneczną! Imprezę poprowadził nasz kolega Marek. Była wspaniała muzyka i zabawne konkursy! Było świetnie!

19 lutego 2019 roku odbyły się zajęcia kulinarne. Wspólnie robiliśmy ogromną pizzę! Kroiliśmy cebulę, ogórki, wędlinę, ucieraliśmy ser oraz ugniataliśmy ciasto! Udało Nam się zrobić przepyszne jedzenie! Każdemu smakowało!

08 lutego 2018 roku odbyły się warsztaty walentynkowe. Na zajęciach wykonywaliśmy serca walentynkowe z masy solnej. Każdy z Nas również poznał historię Walentynek, którą opowiedzieli instruktorzy. Zajęcia były wspaniałe i sprawiły nam ogromną radość!

11 lutego 2018 roku obyła się druga część warsztatów walentynkowych. Dziś malowaliśmy farbami wcześniej przez Nas wykonane z masy solnej serca walentynkowe. Podobnie jak wcześniej, zajęcia były bardzo ciekawe.