2020

04 grudnia 2020 roku nadszedł wreszcie dzień, w którym ubieramy choinki. Świąteczną atmosferę czuć coraz bardziej tak jak coraz częściej słychać kolędy i świąteczne standardy!

03 grudnia 2020 roku Zespół Terapii Zajęciowej 5 Domu Pomocy Społecznej ze świąteczną energią przystąpił do przygotowań związanych z Bożym Narodzeniem. W pracowniach rękodzieła powstają piękne stroiki, zdobne choinki oraz magiczne kartki! Natomiast w pracowni multimedialno – muzycznej powstaje świąteczna muzyka oraz programy artystyczne! Pomimo sytuacji COVIDOWEJ wszystkim udziela się radosny nastrój i zapał do pracy! ?

Akcja List do Świętego Mikołaja ruszyła i u Nas!

13 października 2020 roku komisja konkursowa wojewódzkiego etapu Konkursu Plastycznego Sztuka Osób Niepełnosprawnych oceniła zgłoszone prace. Nadesłano 193 prace z 51 placówek.Jest nam ogromnie miło ,że prace nadesłane przez naszą placówkę zdobyły:

III miejsce w kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba

oraz

wyróżnienie w kategorii tkanina i aplikacja

Zwycięskie prace przechodzą do etapu ogólnopolskiego, którego rozstrzygnięcie, ze względu na  obecną sytuację, odbędzie się w przyszłym roku.

Po raz kolejny nasz Dom bierze udział w Łódzkim Budżecie
Obywatelskim. Liczymy na Państwa głosy. Dziękujemy!

25 września 2020 roku postanowiliśmy troszeczkę rozruszać kości i stworzyć piłkarską drużynę. Zagraliśmy wspaniały mecz, w którym jedna drużyna okazała się troszeczkę bardziej wysportowana. Było naprawdę super!

23 września 2020 roku odbył się u Nas ostatni grill w tym roku. Pożegnaliśmy smacznie lato i przywitaliśmy kalendarzową jesień. Już odliczamy czas do następnego lata i kolejnych zabaw przy grillu.

25 sierpnia 2020 roku nasza druga grupa jak poprzednia również wybrała się do wspaniałego miejsca jakim jest uroczysko – lublinek. Zrobiliśmy sobie picnic na  świeżym powietrzu, odpoczywaliśmy i relaksowaliśmy się przy wspaniałych grach i zabawach ruchowych.

20 sierpnia 2020 roku wybraliśmy się poza miasto nad wodę. Mogliśmy pograć w piłkę, odpocząć nad wodą, a przede wszystkim zaczerpnąć świeżego powietrza.

15 lipca 2020 roku zorganizowana została impreza na świeżym powietrzu! Wspaniałej muzyce towarzyszył grill i przepyszna kiełbaska oraz wspaniałe zabawy! Każdy z Nas mógł zaśpiewać, zatańczyć i najeść się do syta!

09 lipca 2020 roku na terenie naszego domu odbył się wernisaż czyli pokaz prac plastycznych jakie tworzymy na zajęciach terapeutycznych. Każdy z mieszkańców jak i personelu mógł podziwiać nasze dzieła. Po zakończonym pokazie odbył się smaczny poczęstunek.

24 czerwca 2020 roku odbył się u Nas koncert zespołu „Na piątkę”. Przedstawienie było fantastyczne! Bawiliśmy się wszyscy doskonale, śpiewając znane nam piosenki.

25 lutego 2020 roku odbyła się u Nas zabawa ostatkowa! Odwiedziło Nas wiele gości z zaprzyjaźnionych Domów Pomocy. Wspólnie bawiliśmy się prawie do białego rana! Wzięliśmy również udział w fantastycznych konkursach oraz przepysznym poczęstunku!

21 lutego 2020 roku przygotowywaliśmy swoje maski na bal ostatkowy ! Każdy z Nas mógł zrobić taka maskę jaką  tylko chciał!

07 lutego 2020 roku odbyły się u Nas zajęcia integracyjne, które poruszyły temat konfliktów oraz sposobów ich rozwiązywania. Mogliśmy dowiedzieć się wielu potrzebnych Nam informacji, obejrzeć wspaniałe filmy, które pomogły Nam zrozumieć jak możemy nie dopuszczać do kłótni. Wzięliśmy udział w bardzo fajnych zabawach edukacyjnych i ruchowych.

27 stycznia 2020 roku zespół terapii zajęciowej zorganizował dla Nas teleturniej „Milionerzy”. Każdy z Mieszkańców mógł spróbować swoich sił i zagrać o milion, odpowiadając na 12 pytań. Nie jeden z Nas wzbogacił się o pamiątkowy dyplom i ogromna satysfakcję z posiadanej wiedzy!

21 stycznia 2020 roku zostaliśmy zaproszeni na występy do Przedszkola im. św. Urszuli Ledóchowskiej Zgromadzenia Sióstr Urszulanek. Dzieci przedstawiły nam wspaniały występ jasełkowy. Dziękujemy bardzo za zaproszenie.

09 stycznia 2020 roku zostaliśmy odwiedzeni przez Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 190. Dzieciaczki zaprezentowały Nam świąteczny występ i zaśpiewali piękne kolędy. Dziękujemy za odwiedziny.