Pracownie

Każdego dnia na terenie naszego domu, działa prężnie zespół Terapii Zajęciowej. Nasi Mieszkańcy pod okiem Instruktorów terapii mają szansę realizować się na różnych płaszczyznach życiowych w różnych stworzonych do tego przez Nas pracowaniach.

PRACOWNIA PLASTYCZNA:

Pracownia plastyczna pełni wiele funkcji: pozwala Mieszkańcom realizować się artystycznie, przełamywać własne bariery, a także jest miejscem gdzie powstają piękne prace, które w efekcie mają przede wszystkim budować poczucie sprawności uczestników, stwarzać możliwości pokonywania swoich ograniczeń w procesie wspólnego tworzenia pracy.

PRACOWNIA STOLARSKA:

W pracowni stolarskiej prowadzone prace obejmują szeroki wachlarz aktywności. Uczestnicy uczą się rozpoznawać rodzaje drewna i materiałów drewnopodobnych. Mieszkańcy mogą nauczyć się metod obróbki drewna przy pomocy narzędzi, obsługi narzędzi elektrycznych oraz posługiwania się narzędziami ręcznymi. W pracowni stolarskiej można wykonywać również proste meble takie jak: półki, kwietniki, szafeczki itp. oraz drobne naprawy mebli i usługi na rzecz innych pracowni i Mieszkańców.

PRACOWNIA KOMPUTEROWA:

Pracownia Komputerowa ze względu na przydatność umiejętności, cieszy się dużym zainteresowaniem. Nasi Mieszkańcy mogą korzystać z dwóch stanowisk komputerowych. W pracowni udostępniony jest również bezpieczny internet, którego Mieszkańcy mogą używać na co dzień. Pod okiem instruktora nabyć można wiedzę dotyczącą pracy w środowisku Windows oraz pakietów biurowych Office, a także nowinek i możliwości dotyczących stron www, poczty e-mail oraz najnowszych programów i możliwości informatycznych. Komputery jednak nie tylko uczą lecz również dostarczają Domownikom rozrywki w postaci gier edukacyjnych czy przygodowych.

PRACOWNIA KULINARNA:

Głównym celem pracowni kulinarnej jest nabywanie, podtrzymywanie i doskonalenie umiejętności wykonywania czynności przydatnych w życiu codziennym takich jak: wybór i zakup produktów spożywczych, przygotowywanie prostych posiłków, gotowanie czyli czynności umożliwiające zaspokajanie podstawowych potrzeb życiowych. Zajęcia prowadzone są pomieszczeniu wyposażonym w niezbędny sprzęt AGD, z którego Mieszkańcy również uczą się korzystać pod okiem Instruktora terapii.

PRACOWNIA KRAWIECKA:

Pracownia krawiecka uczy Naszych Mieszkańców znajomości rodzajów tkanin, a także obsługi przyborów i narzędzi krawieckich takich jak na przykład maszyna do szycia. Uczestnicy zajęć uczą się również szycia, podszywania tkanin, haftowania oraz cerowania i przyszywania guzików. Zajęcia cieszą się dużą popularnością.

PRACOWNIA MUZYCZNO-TEATRALNA:

W pracowni prowadzone są zajęcia umuzykalniające z elementami muzykoterapii i technikami relaksacyjnymi. Program pracowni oparty jest także na rozwijaniu umiejętności aktorskich uczestników. Wśród uczestników zajęć wyłoniły się osoby, tworzące dość popularny wśród łódzkich ośrodków zespół „na 5-tkę”, który odnosi sukcesy na różnych festiwalach muzycznych nie tylko w naszyk kraju, ale również w Europie.