Aktualności

03 sierpnia 2021 roku wybraliśmy się do parku oraz na przepyszne lody! Każdy z nas najadł się do syta!

22 lipca 2021 roku odbył się u nas kolejny wakacyjny grill! Jak zwykle było pysznie!

19 lipca 2021 roku wybraliśmy się do zaprzyjaźnionej nam pszczelej pasieki w Lipce. Mogliśmy uczestniczyć w ścieżce edukacyjnej „Pszczeli Świat” i ciekawych zajęciach dotyczących życia pszczół i innych zapylaczy oraz uczestniczyć. Zostaliśmy bardzo miło przywitani, skosztowaliśmy smacznego poczęstunku oraz zakupiliśmy pyszne miody!

1 lipca 2021 roku wspólnie wybraliśmy się do pobliskiej lodziarni. Było pysznie i fantastycznie!

24 czerwca 2021 roku w związku z zamknięciem Miejskiej Biblioteki Filia nr 76 kończy się rozdział naszej długoletniej współpracy z Panią Kierownik Marleną Tosik. Chcielibyśmy serdecznie podziękować za te wszystkie lata owocnej współpracy dzięki, której nasi mieszkańcy i my pracownicy pozyskaliśmy przyjaciół, przeżyliśmy niezapomniane chwile oraz otworzyliśmy się na sztukę i kulturę. Dziękujemy!

15 czerwca 2021 roku świętowaliśmy imieniny naszej koleżanki Joli! Jolu życzymy Ci wszystkiego najlepszego! Dużo zdrowia i radości na co dzień! Dziękujemy za pyszny poczęstunek przygotowany przez instruktorów terapii zajęciowej oraz wspaniały koncert naszej mieszkanki Izy.

14 maja 2021 roku zespół Podgórna Band oraz zespół na 5-tkę zagrał dziś wspaniały koncert poświęcony pamięci Krzysztofa Krawczyka. Były łzy wzruszenia oraz wiele radości i uśmiechu. Było wspaniale!

13 maja 2021 roku wszyscy jednogłośnie przywitaliśmy lato! Piękna pogoda, świeże powietrze, grill i wspaniała muzyka! Oby takich słonecznych dni było jak najwięcej! 🙂

29 kwietnia 2021 roku mieliśmy okazję przekonać się, że łamigłówki to wspaniała zabawa biorąc udział w odgadywaniu animowanych rebusów i zagadek. Zabawie towarzyszyły emocję i wiele radości dlatego zamierzamy już wkrótce naszą zagaduj-zgadulę powtórzyć

02 kwietnia 2021 roku otrzymaliśmy wspaniałe Wielkanocne paczki! Bardzo dziękujemy akcji Pomagam. Lubię to., Radzie Osiedla Chojny-Dąbrowa oraz Panu Witoldowi Michalakowi za wspaniałe upominki! ❤ Wszystkim dobrym ludziom życzymy Zdrowych i Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Dziękujemy serdecznie Radzie Osiedla Chojny-Dąbrowa oraz Panu Witoldowi Michalakowi za ofiarowanie Nam wspaniałych Wielkanocnych upominków! Jest Nam bardzo miło, że o Nas zawsze pamiętacie! Wszystkim Wam życzymy zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych!

31 marca 2021 roku na terenie naszej placówki dokonaliśmy wiosennych prac porządkowych. Akcja pt. „Złoty Liść” miała na celu to abyśmy troszkę rozruszali kości po zimie i sprawili by ogród naszego domu był czysty i piękny! Współpraca była owocna i już nie możemy doczekać się wspólnych biesiad i grillów!

Serdecznie dziękujemy Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom Szkoły Podstawowej nr 164 w Łodzi za przygotowanie upominków z okazji Świąt Wielkanocnych dla Naszych Mieszkańców! Jesteśmy pełni podziwu dla każdego z Was! Życzymy Wam wszystkim Wesołych Świąt!

08 marca 2021 roku z okazji dnia kobiet odbyły się u Nas występy artystyczne! Popis dał wspaniały zespół „Na Piątkę”! Przedstawienie było fantastyczne i każdy z Nas świetnie bawił! 🙂

26 lutego 2021 roku w konkursie plastycznym organizowanym dla Osób Niepełnosprawnych przez PFRON pt. „Tajemnica mojej wyobraźni” informujemy, że udało Nam się zdobyć 3-cie miejsce na etapie wojewódzkim w kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba oraz wyróżnienie w kategorii tkanina i aplikacja. Teraz trzymamy kciuki by zdobyć 1-wsze miejsce na etapie ogólnopolskim!

23 lutego 2021 roku w naszej pracowni kulinarnej już od rana panowały wspaniałe zapachy! Wspólnie upiekliśmy ciastka z jabłkami! Było przepysznie!

16 lutego 2021 roku obyła się u nas zabawa ostatkowa. Było wspaniale! Ekstra zabawy i konkursy, wspaniała muzyka oraz przepyszny poczęstunek!

12 lutego 2021 roku świętowaliśmy Dzień Zakochanych! Przygotowane były dla Nas wspaniałe zabawy i konkursy. Bawiliśmy się doskonale!

13 stycznia 2021 roku pod okiem Instruktorów Terapii Zajęciowej ulepiliśmy bałwanka o imieniu Covidek. Było mnóstwo przy tym zabawy i uśmiechu. Prawda, że ładny nasz bałwanek?

To jak wielką radość sprawiliście możecie sami zobaczyć oglądając galerię zdjęć z otrzymania przez Nas prezentów. Dziękując naszym wszystkim „aniołom”, mieszkańcy 5 DPS życzą, by w nadchodzącym 2021 roku dobro jakie Nam okazaliście wróciło do Was z podwojoną siłą!

Serdeczne podziękowania dla wszystkich ludzi wielkiego serca, którzy sprawili, że tegoroczne święta Bożego Narodzenia były dla mieszkańców naszego Domu Pomocy Społecznej pełne radości, optymizmu i nadziei. Dziękujemy wszystkim szkołom, przedszkolom, wszystkim instytucją państwowym i prywatnym oraz indywidualnym darczyńcom za upominki i pełne ciepłych słów kartki świąteczne. A podziękowania należą się:

Idze Majewskiej – Smażek wraz z rodziną

Aleksandrze Nowakowskiej wraz z Mikołajami z Dąbrowy

Katarzynie Siek

Robertowi Pawlakowi- Radnego Rady Miejskiej w Łodzi

Witoldowi Michalakowi – Przewodniczącemu Rady Osiedla Chojny – Dąbrowa

Przedszkolu Miejskiemu nr 76 w Łodzi

Karolinie Gębickiej wraz ze sztabem Aniołów

Przedszkolu Miejskiemu nr 118 w Łodzi

Karolinie Żurawińskiej

Przedszkolu Miejskiemu nr 192 w Łodzi

Roksanie Zamelskiej

Jarosławowi Piekarskiemu

Patrycji Okraska

Szkole Podstawowej nr 64 w Łodzi

Szkole Podstawowej nr 164 w Łodzi i uczniom klasy 3b

Katarzynie Madej – Osówniak

Pani Helence wraz z rodziną

Działu księgowości 5DPS

Uczestnikom akcji „Łodzianie Ratują ”

Grupie studentów Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej, z kierunku pedagogika zaoczna, drugi semestr, specjalizacja resocjalizacja z prewencją zagrożeń społecznych, grupa D2

i wszystkim pozostałym darczyńcom!